TIPI A – 85.62

KATI 7– Cmimi 849Euro /m²

 

Ofrohet banesa me super çmim 849 Euro/m²  si dhe garazh + depo falas!

 

Oferta vlen deri më 31.03.2019

85.62 | 2 dhoma gjumi | 1 banjo |1 toalet | kati 7 | Orientimi JugLindje |

Çmimi i banesës është 72,691.38 €. Ky çmim është nëse banesa paguhet me pagesë direkte tek kompania

Në rast se ju mungojnë të hollat, Pozhegu Brothres ju ofron zgjidhje që të merrni financim nga Leasing pa hipotekë me keste mujore prej:

 

10 vite kesti mujore : 635 euro

15 vite kesti mujore : 479 euro

20 vite kesti mujore : 404 euro

 

* pjesmarrja per blerje e kesaj banese eshte 20% (14,538 €)

 

Objekti banesorë do të jetë i gatshëm për banim në Shtator të vitit 2018

 

Objekti banesor është i pajisur me:

 

– 2 ashensor, ujë 24 orë, kamera të sigurisë

– Këndi i lojërave për femijë

– Ngrohja e banesës do të jetë me Termokos

– Fasada me tulla belge te prodhuesit Belg “Nelissen” dhe termoizlolimi me pambuk mineral prej guri.

– Dritare të brendit botëror Shücko,me xhama termoizolus katër stinor Low-e.

– Izolimi i qëndrueshëm akustik me dy mure ndarse ndërmjet banesave me pambuk mineral në mes.

– Pllaka cilesore italine apo spanjolle

– Struktura statike e ndërtesës është dimensionuar dhe realizuar sipas metodologjisë më të avancuar të kohës “Dimensionim i Bazuar në Performacë – Performance Based Design”. Ndërtesa është rezistente ndaj tërmeteve të pritshme për periudhë të përsëritjes - kthimit 475 vjet, përkatësisht për tërmete me intezitet I=IX sipas MSK apo magnitude M=7 sipas shkallës së Gutenbergut dhe Rihteri(referuar nga eng. Rexhep Salihu)

– Sistem për shuarjen e zjarrit me hidrante.

– Sistem i integruar i TV kabllovikut me Kujtesa dhe Ipko.

– Sistem i integruar për internet në secilën banesë dhe dhomë.

– Ventilim ajëri në kuzhinë dhe banjo.

– Oxhaqe për nxemje tradicionale

.

Lokacioni i Luginës se Perëndimit në “Lagjen Kalabria” më saktësisht në rrugën ”Rexhep Krasniqi” mund ta gjeni këtu:

 

https://goo.gl/maps/Ei7Y9Ng1dDq

 

Nga Lugina e Perëndimit mund të arrish në këmbë pa perdorur vetur në pjeset e qendrës së qytetit si me poshtë:

Rrethi (Flamuri) – 600m

UBT (Universiteti) – 350m

Shkolla Fillore Dardania – 600m

Stacioni i Autobuseve – 600m