TIPI 131.76

Banesat e ketij tipi, TIPI Duplex jane te lira vetem ne katet:

Kati 5  – Cmimi 1200Euro /m²
Ofrohet PËR ‪‎SHITJE banesa me super çmim 1200 Euro/m² dhe përfito një Garazhd & Depo FALAS !!

Oferta vlen deri më 31.07.2018

131.76m² | 3 dhoma gjumi | 2 banjo | kati 5 | Orientimi Perendim |

Çmimi I baneses është 158,112 Euro.

Objekti banesor do të jetë i gatshem për banim në Shtator të vitit 2019

*Çmimi eshte i negociushem nese paguhet me pare ne dore.

Objekti banesor eshte i pajisur me:
– 2 ashenor, uje 24 ore, kamera siguris
– Kendi i lojrave për femije
– Ngohja e baneses do te jete me Termokos
– Fasada me tulla belge te prodhuesit Belg “Nelissen” dhe termoizlolimi me pambuk mineral prej guri.
– Dritare të brendit botëror Shücko,me xhama termoizolus  kater stinor Low-e.
– Izolimi i qëndrushum akustik me dy mure ndarse ndërmjet banesave me pambuk mineral në mes.
– Pllaka cilesore italine apo spanjolle
-Struktura statike e nërtesës është dimensionuar dhe realizuar sipas metodologjis me të avancuar të kohës “Dimensionim I Bazuar në Performacë – Performance Based Design”. Ndërtesa është rezistente ndaj tërmeteve të pritshme për  periudhë të përsëritjes-kthimit 475vjet, përkatësisht për termite me intezitet I=IX sipas MSK apo magnitude M=7 sipas shkallës së Gutenbergut dhe Rihteri(referuar nga eng. Rexhep Salihu)
– Sistem për shuarjen e zjarrit me hidrante.
– Sistem I integruar I TV kabllovikut me Kujtesa dhe Ipko.
– Sistem I integruar për internet në secilën banes dhe dhomë.
– Ventilim ajëri në kuzhine dhe banjo.
– Oxhaqe për nxemje tradicionale.

Lokacioni i Blokut G në “Mati 1 ” më saktesisht në rrugen ”Ndue Përlleshi” .

Nga Blloku G mund të arrish në këmbë pa perdorur vetur në pjeset e qendrës së qytetit si me posht :

Shkolla Fillore Iliria – 600m